Witamy!

Potrzebujesz pomocy prawnej? Skorzystaj z naszego bloga o profesjonalnych usługach oraz prawnikach

Marzec 2018 Luty 2018 Styczeń 2018

Polecamy:

Prawnik za granicą

2018-01-24 | Paulina

frazy kluczowe: polski adwokat w Wiedniu, polski adwokat w Austrii

Osoby, które popadły w konflikt z prawem za granicą zazwyczaj mogą skorzystać z pomocy polskiego adwokata na miejscu. Należy jednak pamiętać, iż zazwyczaj przyjmuje on wynagrodzenie w obcej walucie, więc jest ono często kilkukrotnie wyższe, niż gdyby świadczył usługi na trenie Polski, a zapłatę pobierał w złotówkach. Polski adwokat w Wiedniu będzie chciał otrzymać zapłatę w euro, natomiast w Londynie - w funtach. 
Nie tylko polski adwokat w Austrii, Anglii czy Holandii pobiera wynagrodzenie w walucie obowiązującej na terenie kraju, w którym pracuje - robią tak wszyscy prawnicy, lekarze i inni fachowcy (w końcu nie po to wyjeżdża się za granicę, by zarabiać jak w Polsce). Dużym plusem obecności polskiego adwokata na obczyźnie jest to, że Klient nie ma problemu z komunikacją w urzędach czy z policją, ponieważ zazwyczaj prawnicy i inni specjaliści biegle posługują się językiem kraju, w którym świadczą usługi. 
Pomoże to wyeliminować część problemów osoby, która wymaga pomocy adwokata, ponieważ decydując się na zatrudnienie osoby, która nie potrafi mówić po polsku - prawdopodobnie musiałby wynająć jeszcze tłumacza, który umożliwiłby im porozumiewanie się. Wiązałoby się to z dodatkowymi, niejednokrotnie niemałymi, kosztami oraz z dodatkowym stresem. Lista adwokatów pracujących na terenie Wiednia i całej Austrii oraz w innych krajach Europy (a nawet poza nią) dostępna jest w internecie na stronie http://www.ra-gamsjaeger.at

'

Zobacz to na zdjęciach:
polski adwokat w Wiedniu
polski adwokat w Austrii

Warto zobaczyć: